Pozvánka na Čtvrtkon #9

Devátý Čtvrtkon bude zasvěcen PHP. Budeme se bavit o tom, jak ukočírovat závislosti aplikace na různých knihovnách a balíčcích (Václav Novotný) a o tom, jak provádět statickou analýzu...

development

Devátý Čtvrtkon bude zasvěcen PHP. Budeme se bavit o tom, jak ukočírovat závislosti aplikace na různých knihovnách a balíčcích (Václav Novotný) a o tom, jak provádět statickou analýzu zdrojového kódu v PHP (Ondřej Mirtes).

Jako vždy vás prosíme o přihlášení na akci na stránkách srazy.info.

Základní informace Datum: 6. června 2013 Čas: 18:00 Místo: Horká Vana, České Budějovice Vstupné: Zdarma Přihlášení: Přihlásit se můžete na Srazy.infoChci se přihlásit na ČtvrtkonTéma #1 – Composer – dependency management v PHP Speaker: Václav Novotný

Dependency management byl ještě donedávna v PHP komunitě opomíjený problém, který si člověk musel řešit po svém. Pak se objevil Composer a sjednotil způsob řešení závislostí drtivé většiny projektů. My si Composer představíme, ukážeme si, jak se s ním pracuje a jako bonus přihodím několik historek z nátáčení „jak to určitě nedělat“.

Téma #2 – Statická analýza v PHP Speaker: Ondřej Mirtes

Pokud jste někdy programovali ve staticky typovaných jazycích jako je C# nebo Java, určitě vám v PHP schází hledání chyb napříč zdrojovými kódy celé aplikace. Staticky typované jazyky ví přesný typ každé proměnné a dokážou tak nacházet zjevné chyby jako zmínky o neexistujících třídách, volání metod s nesprávnými počty a typy parametrů, přístup k nedefinovaným atributům apod. Takový kód vám vůbec nedovolí zkompilovat. Situace v PHP je jiná. Protože jde o interpretovaný jazyk, s každým požadavkem se pro jeho splnění spouští jen jedna konkrétní cesta v kódu. Pokud se v něm nachází taková fatální chyba, dozvíte se to, až když se k ní doklikáte. Současné aplikace v PHP ale také mohou těžit ze spousty metadat v kódu (jako jsou typehinty a anotace) a do určité míry tento typ chyb odhalovat také. Ukážeme si nástroje, které to umí a jak je můžete začlenit do vašeho workflow pomocí continuous integration.

Pozvánka na Čtvrtkon #9 náhledový obrázek
Datum konání:
20.5.2013 07:37 - 10:37
 
Místo konání:
Horká vana
Česká 222/11, 370 01 České Budějovice
Registrace:
Publikováno:
před 10 lety
Organizátoři: