Pozvánka na Čtvrtkon #61 – 7. září 2017

Tentokrát se podíváme na to, jak si vybrat vývojový technologický stack a co je to reaktivní programování i s příklady. Podařilo se nám k tomu sehnat dva výborné místní řečníky, které...

development

Tentokrát se podíváme na to, jak si vybrat vývojový technologický stack a co je to reaktivní programování i s příklady. Podařilo se nám k tomu sehnat dva výborné místní řečníky, které jistě není třeba nikomu dlouze představovat.

Pavel Tůma - Výběr technology stacku

Pavel Tůma Bývalý PHP vývojář, poté produktový manažer, zakladatel startupu, služebně nejstarší člen Cowo ČB … a nyní už zase tak trochu vývojář.

Anotace:

Jak jsme se připravovali na přepis legacy PHP aplikace do nového technology stacku – proč a jak dělat prototypy a nevybírat věštěním z krištálové koule.

Firma: KontentCore

Marián Benčat - Reaktivní programování

Zpracování asynchronních událostí bylo vždy poněkud obtížné – UI aplikace, síťové události, distribuované prostředí, dokonce i samotný stav aplikace a reakce na jeho změnu – u všech těchto věcí se setkáváme s asynchronními událostmi, které chceme mít co nejlépe pod kontrolou. Pro tyto účely vznikla samostatná disciplína, která se jmenuje Reaktivní programování a my se koukneme na implementaci, která je nezávislá na jazyku – Reactive extensions.

Přednáška bude o dosti zevrubnější a pomalejší, než minule. Příklady budou v Javascriptu (RXJS), samotná technologie a paradigma je však technologicky agnostická a najdeme ji téměř ve všech jazycích – Java, Javascript, C#, CPP, Python, PHP, Swift…

Anotace:

  1. Co je reaktivní programování, co řeší a kde je vhodné
  2. Mental shift = největší problém reaktivního programování
  3. Operátory
  4. Příklad: Autocomplete
  5. Příklad – bonus: Jednoduchá hra v reaktivním programování
Pozvánka na Čtvrtkon #61 – 7. září 2017 náhledový obrázek
Datum konání:
29.8.2017 07:05 - 10:05
 
Místo konání:
Cowo CB
Široká 19, 370 01 České Budějovice
Registrace:
Publikováno:
před 6 lety
Organizátoři: