DEV Čtvrtkon #110

Až si odpočinete od Vánoc a oslav na Silvestra, tak budeme pokračovat dalším vývojářským setkáním v klasickém formátu - dvě přednášky + microtalky, ale tentokrát v BudeHubu a kapacita je mírně omezena... :-)

development

POZOR: vstup je zdarma, ale je nutná včasná registrace zde na webu (nejprve je třeba se přihlásit, či registrovat a pak viz registrační tlačítko vpravo), protože nejdéle 2 dny předem je uzávěrka kvůli nahlášení přesného počtu míst. Tak prosíme, neváhejte zbytečně s registrací a budeme se těšit na viděnou :-)

Program:

  1. Martin Hlaváč

Martin je programátor v PHP a Pythonu. Pracuje na vývoji webové aplikace Marketing Miner. Ve volném čase se podílí na organizování především DEV Čtvrtkonů, rád shredí traily na horském kole a miluje indickou kuchyni.

Administrační rozhraní (v Laravelu)

Už jste někdy aktivně používali nebo dokonce napsali nějaký vlastní CMS či CRUD aplikaci? Je třeba tohle psát "na koleni" nebo existují vhodné nástroje či knihovny které by bylo možné využít? Ve frameworku Laravel dle mého názoru existuje minimálně jedna, resp. dvě možnosti, a ty bych vám chtěl ukázat...

  1. Martin Vastl

Martin se zajímá o umělou inteligenci od jeho studia na vysoké škole, kde vydal několik článků. V současnosti se věnuje autonomnímu řízení jako nezávislý konzultant. V minulosti pracoval pro společnosti jako je například Amazon nebo Oracle.

Reinforcement learning: Možná cesta k obecné umělé inteligenci?

Reinforcement learning je metoda umělé inteligence, která se inspiruje způsobem, jakým se učí člověk, tedy pouze za pomocí pozorování světa a z reakcí na signály, které svět vrací. V přednášce si vysvětlíme, co to reinforcement learning je, kde se využívá a proč by tato metoda mohla být jednou z hlavních komponent pro obecnou umělou inteligenci.

Microtalky:

  1. Jakub Sojka - Microservices - the bad and the ugly
  2. Stanislav Kosáček - Generování obrázků javascriptem
  3. Michal Haták - Langtail - Prompt management a observabilita
  4. Marian Benčat - Ortho-columnar split klávesnice: to nejlepší, co pro sebe může vývojář udělat
DEV Čtvrtkon #110 náhledový obrázek
Datum konání:
11.1.2024 18:00 - 21:00
 
Místo konání:
BudeHub CB
Rudolfovská třída 64/34, 370 01 České Budějovice (2. patro)
Kapacita:
50 / 50
Registrace:

Pro možnost registrace na akci je třeba být přihlášený...

Přejít na přihlášení nebo registraci

Facebook událost:
Publikováno:
před 6 měsíci
Přednášející:
Organizátoři: