Čtvrtkon #92

Zdá se, že alespoň prozatím je koronavirus za námi, takže jsme zase zpět a máme připravený opět skvělý lineup. Klasicky budou dvě hlavní přednášky od místních speakrů, které doplní micro talky. A to vše stejně jako naposled ve skvělém prostoru Riegro

development

Zdá se, že alespoň prozatím je koronavirus za námi, takže jsme zase zpět a máme připravený opět skvělý lineup. Klasicky budou dvě hlavní přednášky od místních speakrů, které doplní micro talky. A to vše stejně jako naposled ve skvělém prostoru Riegrova 51.

POZOR: vstup je zdarma, ale je nutná včasná registrace na Event Britu (možné i přímo z události na Facebooku), protože nejdéle 3 dny předem je uzávěrka kvůli nahlášení přesného počtu míst. Tak prosíme, neváhejte zbytečně s registrací a budeme se těšit na viděnou :-)

Upozornění - aktuální Covid opatření: Na místě budeme muset dodržet Covid opatření.

Program:

1) Jan Svěrák

Frontend designer & developer ve dne, Lektor a spírk po večerech, Pokémon master v noci a vášnivý čtenář vždycky 30. - 31. února.

Přednáška: jQuery vs. React: retrospektiva

Vydejte se semnou na cestu do daleké minulosti, kde se kritickým okem podíváme na přednášku z roku 2018. Společně otevřeme staré rány a zhodnotíme jaké názory ustály přelom desetiletí.

2) Marian Benčat

Konzultant a programátor na volné noze. Od frontendu, přes backend až k architektuře.

Přednáška: Flutter

Není jedna technologie ideální pro všechno. Zároveň každá široce používaná má určitý druh práce, který je pro ni ideální.

Přesto, že nejsem zrovna fanouškem PHP, zcela nezastírám svoje nadšení do toho, jak obrovsky efektivní dokáží být vývojáři ve vývoji prezentačních webů, včetně administrace při použití PHP redakčních systémů. Toho jsou schopni díky velké zkušenosti s daným redakčním systémem a široké škály předpřipravených blueprint aplikací. Tato obrovská efektivita vývoje (které bych já nebyl v životě schopný), je možná díky skvělému DX (developer experience), kterého toto zázemí dosahuje. Můžeme si myslet o PHP, co chceme, ale pro tyto druhy projektů je naprosto kouzelné a i já osobně rád tuto část trhu PHP vývojářům přenechám.

Otázka je... Existuje něco podobného i pro mobilní aplikace? Jsme schopni sypat jednu mobilní aplikaci za druhou, které budou fungovat plně efektivně - s dobrým performance a nádherným vizuálem... a jsme schopni takovéto aplikace sypat z rukávu "po víkendech"?

Koukneme se na Flutter. Ten zdaleka nejvíce multiplatformní framework pro vývoj mobilních, desktopových a webových aplikací. Podíváme se na jeho developer experience a povíme si jeho pozitiva, negativa a co má třeba společného s Flashem.

Micro talky:

  1. Dalibor Jaroš - Zdrhni z AWS, než Tě to bude stát byt!
  2. Honza Gál - Proč mám rád Tailwind CSS
  3. Richard Wimberský - Terminál vs. Shell
  4. Tomáš Kuthan - Jak v Boschi používáme Apache Kafka
  5. Jan Müller - Vlastní NPM balíčky
Čtvrtkon #92 náhledový obrázek
Datum konání:
5.5.2022 18:00 - 21:00
 
Místo konání:
Riegrova 51
Riegrova 1756/51, 370 01 České Budějovice
Registrace:
Facebook událost:
Publikováno:
před 2 roky
Organizátoři: