Čtvrtkon #91

Po druhé a bohužel delší koronavirové pauze jsme snad už zase zpět a máme připravený opět skvělý lineup. Klasicky budou dvě hlavní přednášky od místních speakrů, které doplní micro talky. A to vše nově v prostoru Riegrova 51.

development

Po druhé a bohužel delší koronavirové pauze jsme snad už zase zpět a máme připravený opět skvělý lineup. Klasicky budou dvě hlavní přednášky od místních speakrů, které doplní micro talky. A to vše nově v prostoru Riegrova 51.

POZOR: vstup je zdarma, ale je nutná včasná registrace na Event Britu (možné i přímo z události na Facebooku), protože nejdéle 3 dny předem je uzávěrka kvůli nahlášení přesného počtu míst. Tak prosíme, neváhejte zbytečně s registrací a budeme se těšit na viděnou :-)

Upozornění - aktuální Covid opatření:

Na místě budeme muset dodržet Covid opatření. Patří mezi ně, prokázání antigen/PCR testu, prodělání nemoci Covid do 180 dní, nebo 14 dní po druhé dávce očkování. Prosíme, myslete na to a doklady si vemte s sebou.

Program:

1) Marian Benčat

Konzultant a programátor na volné noze. Od frontendu, přes backend až k architektuře.

Přednáška: Optimistic UI

IT systémy jsou čím dál složitější. I u primitivní akce se na jejím zpracování podílí větší množství činitelů a o jejím úspěchu, či neúspěchu se dozvídáme po čím dál větším časovém intervalu.

Toto není pouze nepohodlné pro uživatele, jelikož není ochoten na svoje akce jakkoliv čekat, ale často tato dlouhá odezva rozhoduje o použitelnosti, či nepoužitelnosti daného softwaru. Jakým způsobem komunikovat s uživatelem a je možné uživateli zalhat pro jeho dobro?

Podíváme se na všechny aspekty optimistického uživatelského prostředí - od grafického návrhu až po technickou realizaci komunikace se serverem a uživatelem...

2) Michal Haták

Michal přes 10 let pracuje v Iniziu. Posledních pár let se s týmem stará o projekty pro kanadského zákazníka, kde mimo jiné rozvíjí i katastr Britské Kolumbie.

Přednáška: Náš (git) release proces

Každý dělá release proces trošku jinak, a proto zkusím ukázat, jak to děláme u nás. Potřebovali jsme transparentní proces, a taky aby nám to celé neházelo klacky pod nohy. S pár knihovnami a standardy jsme se ustálili u Conventional Commits, Sematic Versioning a celé to propojili s GitLabem.

Micro talky:

  1. Tomáš Kocifaj - JČ hackathon
  2. Anna Michalovová - Czechitas akademie
  3. Honza Svěrák - IE zemřel, no a co?
  4. Dalibor Jaroš - Zdrhni z AWS, než Tě to bude stát byt!
Čtvrtkon #91 náhledový obrázek
Datum konání:
9.9.2021 18:00 - 21:00
 
Místo konání:
Riegrova 51
Riegrova 1756/51, 370 01 České Budějovice
Registrace:
Facebook událost:
Publikováno:
před 2 roky
Organizátoři: