Čtvrtkon 7 – termín a témata

Na rozdíl od jara, které se stále schovává, Čtvrtkon uhání v nastoleném tempu dál, takže ani v dubnu nebudete ochuzeni o zajímavé přednášky z oblasti webu.Naše 7. setkání bude určené...

development

Na rozdíl od jara, které se stále schovává, Čtvrtkon uhání v nastoleném tempu dál, takže ani v dubnu nebudete ochuzeni o zajímavé přednášky z oblasti webu.

Naše 7. setkání bude určené spíše programátorům, ale budeme rádi, když přijdou všichni, které níže uvedená témata alespoň trochu osloví.

Termín a místo Kdy: 4. dubna 2013, od 18:00
Kde: Vinárna Solnice, České Budějovice
Srazy.info: http://srazy.info/ctvrtkon/3321

Petr Steinbauer – Snižování zátěže na webových serverech a službách Většině vývojářů se někdy stalo, že jejich webový projekt neustál nárůst návštěvníků a server se zpomalil nebo začal být nestabilní. Popovídáme si o tom, jak tyto stavy vznikají, jak vhodným nastavením serverů získat více a jak změnit svůj styl programování tak, aby se takovýmto problémům předcházelo.

Petr Steinbauer žije především pro svou rodinu a pro polyweb.cz, kde provozuje eshopy a vyrábí webová řešení pro klienty. Trochu netypicky (na programátora) se snaží obsáhnout technologie do šířky a nikoliv do hloubky (od všeho základ). Také tajně (doteď) sní o cestě po Route 66 a nadměrně (a rád) používá závorky.

Štěpán Bechynský – Vývoj aplikací pro Windows 8 pomocí HTML5 Javascript už zdaleka není jen jazyk pro webové aplikace. S příchodem Windows 8 tak mohou weboví vývojáři se znalostí HTML5 vytvářet nativní aplikace pro Windows Store s plným přístupem k systému právě prostřednictvím HTML5. V přednášce se zaměříme na vývoj Windows Store aplikací pomocí HTML5 a na to, jak aplikace prodávat.

Štěpán Bechynský je Technical Evangelist ve společnosti Microsoft a zaměřuje se na aplikace pro Windows 8. Dříve pracoval jako programátor a lektor na volné noze.

Účast na Čtvrtkonu je zdarma, nicméně budeme rádi, když se přihlásíte na Čtvrtkon na Srazy.info, abychom měli přehled o účasti. Kapacita salonku je omezená.

Čtvrtkon 7 – termín a témata náhledový obrázek
Datum konání:
25.3.2013 09:41 - 12:41
 
Místo konání:
Vinárna Solnice
Registrace:
Publikováno:
před 11 lety
Organizátoři: