Wireframing

Wireframing je téma blízké každému, kdo se alespoň trochu o tvorbu webů zajímá. Na čtvrtém designerském Čtvrtkonu jsme si povídali o 10-ti bodech, které tento proces dovede k poctivé dokonalosti....

Wireframing náhledový obrázek
Publikováno:
před 11 lety

Wireframing je téma blízké každému, kdo se alespoň trochu o tvorbu webů zajímá. Na čtvrtém designerském Čtvrtkonu jsme si povídali o 10-ti bodech, které tento proces dovede k poctivé dokonalosti. Pokud si chcete některé z těchto bodů připomenout nebo jste Čtvrtkon zmeškali, zkoukněte prezentaci v tomto článku.

Baví váš prezentace o wireframingu? Tak jí tweetněte :) Díky!

Doplnění k diskuzi Po přednášce jsme si ještě chvíli povídali a Petr Steinbauer doplnil tipy k tématu o zajímavý postřeh z praxe. Wireframing lze v rámci týmové spolupráce vylepšit vystřižením jednotlivých UI elementů a tyto výstřižky pak různě skládat do nových layoutů, dokud se nedostanete k optimálnímu řešení. Diskuze se posléze stočila k tématu responsive webdesignu. Vzhledem k tomu, že tato problematika je poměrně obsáhlá a aktuální, dá se předpokládat, že se objeví na programu budoucích Čtvrtkonů..

Ondřej Machart Ondra pracuje jako UX & UI Designer ve společnosti Edgedesign. Když si zrovna nekřiví záda za monitorem, pobíhá jako nadšený fotograf po světě. Má mírnou obsesi na přesné umisťování pixelů.