Martin Laudát – Spolupráce designera a frontendisty

Video z přednášky Martina Laudáta o úskalích a příležitostech ve spolupráci designerů a frontendistů při návrhu webů a aplikací.O tématu přednáškyKvalita spolupráce designerů (ať...

Martin Laudát – Spolupráce designera a frontendisty náhledový obrázek
Publikováno:
před 8 lety

Video z přednášky Martina Laudáta o úskalích a příležitostech ve spolupráci designerů a frontendistů při návrhu webů a aplikací.

O tématu přednášky
Kvalita spolupráce designerů (ať už vizuálních, interakčních a dalších) a vývojářů má velký dopad na kvalitu výsledku a to zvláště v projektech, kde chybí zkušený projektový manažer či supervizor. V ideálním světě by si obě skupiny viděly navzájem do hlavy, mluvily stejným jazykem a vůbec se skvěle doplňovaly. Ideální svět však neexistuje. Co potřebuje vývojář od designera a co se od něj může naučit? A co očekává designer od vývojáře a potřebuje vědět o jeho práci?

Martin Laudát začínal jako designer v budějovickém Inizio Internet Media, dnes svůj čas dělí mezi flowly.cz a jako externista u přespolních firem. Je to univerzální webový švýcarský nůž a nadšený tester designerských nástrojů.