Daniel Sitek – Spolupráce designera a frontendisty

Video z přednášky Dana Sitka o úskalích a příležitostech ve spolupráci designerů a frontendistů při návrhu webů a aplikací.O tématu přednáškyKvalita spolupráce designerů (ať už vizuálních,...

Daniel Sitek – Spolupráce designera a frontendisty náhledový obrázek
Publikováno:
před 8 lety

Video z přednášky Dana Sitka o úskalích a příležitostech ve spolupráci designerů a frontendistů při návrhu webů a aplikací.

O tématu přednášky
Kvalita spolupráce designerů (ať už vizuálních, interakčních a dalších) a vývojářů má velký dopad na kvalitu výsledku a to zvláště v projektech, kde chybí zkušený projektový manažer či supervizor. V ideálním světě by si obě skupiny viděly navzájem do hlavy, mluvily stejným jazykem a vůbec se skvěle doplňovaly. Ideální svět však neexistuje. Co potřebuje vývojář od designera a co se od něj může naučit? A co očekává designer od vývojáře a potřebuje vědět o jeho práci?

Daniel Sitek je profesí kodér v českobudějovickém Edgedesignu. Má rád grafiku, kompletní webové stránky od návrhu přes programování až po finální ladění a sémantiku a aktivně se zajímá o UI/UX design. Také rád fotí, čte, nebo jezdí na kole, inlinech či longboardu.