Čtvrkon NFT - 10y anniversary

Čtvrkon NFT - 10y anniversary náhledový obrázek
Publikováno:
před 10 měsíci

Tento článek vznikl původně jako e-mail poslaný na všechny adresy účastníků oslavy desetiletého výročí. Zde na webu jej vydáváme pro archivační účely.

Drazí přátelé Čtvrtkonu,

při příležitosti oslav desetiletého výročí akce jsme jako z jedno překvapení připravili první emisi speciálních Čtvrtkon NFT.

Možná si teď nejste jistí, co takové NFT vlastně je. NFT je zkratkou tzv. "Non-Fungible Token". Jde jedinečný digitální záznam uložený na blockchainu. Na rozdíl od kryptoměn jako Bitcoin, které jsou zaměnitelné a mají stejnou hodnotu, každý NFT má jedinečné vlastnosti, které ho odlišují. NFT se často používají k ověření autenticity a vlastnictví digitálního umění nebo sběratelských předmětů.

Tento NFT byl vytvořen speciálně k oslavě deseti let od založení Čtvrtkonu a bude distribuován všem, kteří si zakoupili lístek na naši oslavu, a kteří nám pošlou adresu své krypto peněženky.

Pokud krypto-peněženku ještě nemáte, nebo nevíte, jak si ji založit, nevěšte hlavu! Je to velice jednoduché. Jedna z nejsnáze použitelných softwarových peněženek je MetaMask. Návod na instalaci naleznete například na Binance Academy.

Ve výchozím stavu je připojena na blockchain Ethereum Mainnet. Naše Čtvrtkon NFT není vydáváno přímo na blockchainu Etherea, ale na síti Polygon. Pro vás to konkrétně bude znamenat, že abyste nám mohli zaslat správnou adresu, na kterou budeme NFT posílat, musíte se v MetaMast k síti Polygon napřed připojit. Ve výše zmíněném návodu z Binance Academy je ještě ukázáno přidávání Polygon sítě ručně, aktuální verze MetaMask to již umí lépe a stačí pouze když v přepínači sítě (Ethereum Mainnet) zvolíte Add Network a v nabízeném seznamu vyberete Polygon Mainnet. Mezi jednotlivými blockchainy lze libovolně přepínat. Jen je třeba dávat pozor na to, abyste používali adresy ze správných blockchainů, protože všechny mají podobný tvar.

Např. 0x4ee74160653C36EC3001c2d694d91344C0802CfC

Jakmile adresu své Polygon peněženky v MetaMask získáte, pošlete nám ji a my na ní převedeme NFT.

Věříme, že tento krásný, jedinečný, ale možná i trochu komplikovanější 🙂, okamžik využijete k oslavě 10y výročí a budete mít z Čtvrtkon NFT radost.

Za tým Čtvrtkonu, Václav Novotný